Nové funkce ve FOFRindex.cz

Vítejte u prvního článku ze série informačních článků, které budou informovat o tom, jaké úpravy a nové funkce jsem přidal do nástroje FOFRindex.cz

Začnu novinkami na hlavním webu.

Sekce „Napsali o nás“

Kromě sekce reference jsem na web přidal i sekci Napsali o nás. Klasická sekce, kam rád umístím odkaz na článek, který bude psát o FOFRindex.cz ať už kvůli affiliate programu a nebo kvůli zkušenostem.

FOFRindex.cz zdarma

Spustil jsem landing page na informace o tom, že Vám mohu jednorázově zaindexovat předem domluvený počet stránek. Můžete si tím snadno vyzkoušet funkčnost nástroje.

Nebo to může být vhodné pro menší weby, kterým se nevyplatí ani nejnižší tarif Slow. Mrkněte na stránku FOFRindex.cz zdarma.

Nyní se dostáváme k té podstatné části a tou jsou novinky přímo pro zákazníky.

Statistiky 2.0

Nově testuji lepší statistiky Vašich URL, které máte v systému. Snadno je dokážete rozdělit podle stavů (čekající, zaindexováno apod) a nově si tyto seznamy můžete stáhnout v CSV.

V příštím updatu budou tyto statistiky ještě doplněné o možnost rychlého vyhledávání pomocí konkrétní URL. Zadáte URL a ihned uvidíte v jakém stavu je – Něco jako znáte z GSC – Kontrola adresy URL.

Pravidelná reindexace stránek

Jedná se o další funkci, o kterou si napsal jeden ze zákazníků a osobně, s odstupem času, si uvědomuji, jak důležitá a skvělá funkce to je.

Jednoduše vložíte URL do systému a ona se bude posílat na reindexaci každých 24 hodin. Pokud máte stránky, které pravidelně aktualizujete a nebo třeba homepage, na které Vám často přibývá nový obsah, tak je tahle funkce určená právě pro Vás.

Ve statistikách vždy uvidíte datum poslední reindexace konkrétní URL. Vložíte URL a nemusíte se o nic starat.

Pokud chcete vložit k jednorázové reindexaci několik URL najednou, tak na to máme v systému taky funkci 🙂

Prohlášení o nakládání s Vašimi daty

Vytvořil jsem informační stránku s prohlášením o nakládání s daty zákazníků. V podstatě se jedná o to, že transparentně uvádím, jaká data jsou uložena v databázi a jak se s nimi nakládá a proč. Součástí je i informace o tom, jaká data systém naopak neukládá a nevyužívá.

Nové funkce do budoucna

Aby tento článek nebyl jen o nových funkcích, tak se stručně podíváme i na nové připravované funkce.

Automatické načítání URL ze sitemapy

Funkce, kterou chtělo už více zákazníků, právě testuji. Automaticky se Vám načtou URL sitemap, které se uloží do systému a budou se z ní automaticky stahovat nové URL, které bude FOFRindex.cz posílat k reindexaci. Takže už nebudete muset manuálně vkládat URL jako doposud.

Tato funkce opět více zautomatizuje indexaci stránek. V plánu je i funkce, která bude hlídat datum úpravy stránky ze sitemapy a pokud nějakou stránku na Vašem webu upravíte, tak jí systém ihned pošle na reindexaci.

Notifikační e-maily

Rovněž funkce, kterou někteří chtěli. Každý den/týden budete dostávat informace o počtu zaindexovaných stránek skrze FOFRindex.cz. Nebudete se tedy muset přihlašovat do administrace, abyste našli informace o počtu zaindexovaných stránek – přijde Vám to automaticky e-mailem.

SEO funkce

S touhle myšlenou jsem si pohrával už od prvního spuštění systému. Dávám dohromady několik nových funkcí, které Vám vyhodnotí Vaší stránku a navrhnout vám konkrétní úpravy, vyhledávání long-tail dotazů a další analýzy.

A to je pro dnešek vše. A pro ty, kteří ještě tento nástroj nevyužívají, tak pro ně máme FOFRindex.cz zdarma!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *